Aktualnosci:

: Menu Glowne :

- Strona Glowna
- Kontakt z Nami
- FORUM


: Carp Team :

- Historia
- Członkowie
- Artykuły
- Łowiska
- Wyprawy
- Galeria
- Filmy
- Współpraca: Kalendarz ::: Członkowie ::


Piotr Pawlak


Jeden z założycieli i zarazem twórca pomysłu stworzenia klubu. Piotrek aktywnie propaguje wędkarstwo karpiowe, poprzez liczne rozmowy. Często można go spotkać nad pobliskimi zbiornikami, gdzie rozmawia z wędkarzami, opowiadając jednocześnie o nowoczesnym łowieniu karpi. Jest bardzo serdeczny i rozmowny. W karpiowanie wciągnął już niejednego zwyczajnego wędkarza. Szerzy on też zasadę złów i wypuść, bowiem uważa, że rybostan niektórych polskich zbiorników jest strasznie ubogi, właśnie przez nadmierne zabieranie ryb z łowiska. Często przebywa także w lubońskim sklepie wędkarskim, dyskutując z innymi wędkarzami, gdzie z radością opowiada im o łowieniu karpi, a w razie potrzeby nawet pokaże jak zmontować prawidłowo zestaw.

Jakob Tuliszka


Pierwszy członek klubu i zarazem jego założyciel. Rozpoczął wędkowanie niemal w tym samym czasie co Piotr. Nie ma na koncie zbyt wielu sukcesów, lecz nie zraża go to. Jest bardzo postępowy i lubi testować nowości. Tworzy wyjątkowe kombinacje zapachowe przynęt, co osobom łowiącym na jego przynętę, nie raz pozwoliło przechytrzyć cwanego cyprinusa. Gdy inni już się poddają, on walczy do końca i zarzuca wędkę z coraz to innymi przynętami, aż w końcu trafi na to, co karpie chętnie zasysają danego dnia. Drzemie w nim na prawdę wielki potencjał.

Krzysztof Konarski


Najdłuższy stażem wędkarz, choć karpiarz od niedawna. Ma na koncie liczne ryby, nie tylko karpie. Może się także pochwalić dużą wiedzą na temat wszystkich gatunków ryb, wynikającą z długiej kariery wędkarza, trwającej od najmłodszych lat. Jako karpiarz jest dopiero początkujący, lecz ogromne doświadczenie pozwala mu na wyholowanie każdej zaciętej sztuki. Jest także wytrawnym spinningistą, co przydaje się w trakcie rozpoznawania rodzaju dna, gdyż wyczuje nawet najmniejsze drganie na kiju.

Michał Mazurczak


Bardzo utalentowany wędkarz i na codzień pracownik sklepu wędkarskiego, z którym klub prowadzi współpracę. Łowi niemal od najmłodszych lat, co sprawia iż jest bardzo dobrym wędkarzem. Posiada ogromną wiedzę na temat wielu zbiorników w naszej okolicy. Ma na koncie liczne sukcesy jako zawodnik w wędkarstwie spławikowym. Jego druga pasja jaką jest nurkowanie, pozwala mu na dogłębne poznanie niemal każdego zakamarka jeziora. Doskonałe poczucie humoru sprawia, że z nim nad wodą nigdy nie da się nudzić.

Wojciech Kędzierski


Wędkarstwo jest jego pasją od najmłodszych lat. Poważnym łowieniem karpi interesuje się dopiero od około 2 lat, może pochwalić się już niemałymi sukcesami, między innymi 12 kilogramowym amurem złowionym w dzikim jeziorze. Wierzymy, że jego upór pozwoli mu dążyć do realizacji wszelkich celów jakie postawi sobie zarówno w dziedzinie wędkarstwa jak i życiu codziennym.

Sebastian Matusewicz


Wędkuje od roku 1983. Pasjonatem karpiowania stał się po 23 latach wędkarskiego stażu. Taki długi okres nad wodą owocuje nienaganną techniką rzutu czy też holu ryby. Wszelkie tajniki łowienia cyprinusów dopiero poznaje, podobnie jak wszyscy członkowie klubu. Człowiek bowiem uczy się przez całe życie!

Andrzej Waszczuk


Wędkuje odkąd tylko miał siłę utrzymać wędkę. Karpiarstwem zajmuje się od około pięciu lat. Jest kolejnym doskonałym przykładem na to, że długość stażu wędkarskiego przedkłada się na sukcesy osiągane w tej dziedzinie. Jego rekordy: 19-sto kilogramowy amur czy 14-sto kilogramowy karp są tego świetnym dowodem. Doskonały przyjaciel i karpiarz.

Arkadiusz Siejka


Jak wielu wędkarzy, sport ten stał się jego pasją już bardzo wcześnie. Wędkuje już od dobrych ponad 20 lat. Zafascynowanie karpiami zrodziło się w nim około sześciu lat temu, jednak w "prawdziwą miłość" przerodziło się to dopiero około rok temu. Jego sukcesy to między innymi karp o masie 12,4 kg z Rosnówka, niemal czternastka z poznańskiej Dębiny. Jeżeli chodzi o osiągnięcia typowo sportowe, zajął II miejsce na Cypriniadzie Poznańskiej w roku 2007.

Łukasz Gallas


Łukasz jest rodowitym lubonianinem. łowi przeróżnymi metodami od spławika, poprzez gruntówkę aż po spinning. Różnorodne doświadczenie, rozwijane przez 26 lat, zaowocowało gorączką karpiową, która dopadła go w 2007 roku. Jego największy dotychczas złowiony karp ważył 9.150  kg. Obecne plany to kompletowanie sprzętu oraz udział w zawodach karpiowych. O sobie mówi: "Myśle że upór i zacięcie do tego hobby pozwoli mi na zrealizowanie swoich planów". 

Robert Leszczyński

 

Robert jest rodowitym lubonianinem. Jego pierwszym sprzętem było ostatnie składanie bambusowej wędki. A miał wtedy zaledwie 5 lat. Wędkarstwo towarzyszyło mu odkąd pamięta, gdyż jest ono rodzinną tradycją. Łowił dziadek, ojciec to jakże by mogło być inaczej. Wędkuje przeróżnymi metodami, ale szczególnie upodobał sobie spinning oraz karpie. W połowach tych ostatnich nie ma jeszcze wielkiego doświadczenia, ale liczy całym sercem, iż zmieni się to w tym sezonie. Ponadto prowadzi w swoim zakładzie pracy klub wędkarski Pirania, który rozkręca się z roku na rok.

Piotr Stachowiak

Piotr jest pasjonatem wędkarstwa od ponad dekady. Przez ten czas nieustannie poszukiwał swego celu w wędkarstwie. Znalazł go ponad dwa lata temu i jak wszyscy Nasi członkowie, okazał się nim tak pospolity i wszędobylski karp. Co go tak ciągnie do łowienia karpi? Nie ważne. Ważne, że robi to z pasją i dobrze!

Radosław Kaźmierczak

Historia Radka prezentuje się bardzo ciekawie. Wędkarstwo pociągało go od dzieciństwa. W 1988 roku, jako czternastolatek wstąpił do PZW. Po całej serii powrotów z nad wody "o kiju" postanowił sobie odpuścić. Pasja wróciła, gdy przypadkowo w jego ręce wpadł jeden z numerów Karp Max'a. Było to w 2003 roku, i od tamtej pory, zainteresowało go łowienie karpi nowoczesnymi sposobami. Z powodu braku czasu nie przesiaduje nad wodą całych tygodni jak niektórzy fanatycy, ale liczy się, że to co robi sprawia mu przyjemność.  

Zbigniew Gierczyk

Stefan Danielak

Robert Danielak

Jarosław Tomaszewski

Sebastian Arteniuk

Sebastian pochodzi z Lubonia, choć obecnie mieszka w pobliskich Wirach. Wędkarstwo w jego rodzinie jest ogromną pasją, i z pokolenia na pokolenie, członkowie rodziny zarażają się nim nawzajem. Sebastiana dopadła jedna z cięższych odmian tejże "choroby" - karpiarstwo. Jego pasją stały się nowoczesne metody połowu dużego karpia. Uważa, że członkostwo w klubie pomoże mu nabrać i wzbogacić i tak już spore doświadczenie w dziedzinie wędkarstwa.

Sebastian Czajka

25 lat na karku i ponad piętnastoletni staż wędkarski. Od roku 2007 wciągnęło go łowienie karpi nowoczesnymi sposobami. Na bok więc odstawił spławikówki i feederki by dać pochłonąć się nowej pasji. Do tej "przesiadki" skłoniła go siła jaką odznacza się nasz milusiński - karp. Sądzi, że klub pomoże rozszerzyć mu swoją wiedzę teoretyczną jak i praktyczną jeśli chodzi o skuteczne łowienie karpi, a w dodatku pozwoli zyskać wielu nowych przyjaciół.

Bartłomiej Kapela

Bartek ma 26 lat z czego ponad połowę spędził nad wodą. Jak każdy, zaczął od spławika. Później gdy przeczytał w internecie o metodach gruntowych zmienił podejście. Nowe metody połowu pochłonęły go całkowicie i stały się najczęściej stosowanymi. Przygoda z karpiami oczywiście wiązała się z łowieniem na feedery. Jak sam mówi, były też krótkie epizody ze spinningiem oraz z dorszami, ale nie wiadomo czemu, to właśnie karpie pochłonęły go do reszty. Szybko znudziły go karpie łowione na łowiskach i postanowił zapolować na te z wód PZW. Wiedza zdobyta z gazet, internetu oraz filmów pozwoliła mu w końcu na wyholowanie karpia z prawdziwego zdarzenia. Od tamtej pory, postanowił, że łowienie karpi, to będzie ta dziedzina, w której będzie się dalej rozwijał. Obiecuje, że dołoży wszelkich starań by "sportowe" łowienie karpi nabierało znaczenia nie tylko w teorii ale i w praktyce.

Dominik Maćkowiak

Dominik od dawna wędkował różnymi metodami. Od spławika, przez gruntówki aż nawet po spinning. Wszechstronne doświadczenie wędkarskie jednak domagało się czegoś innego. Tak właśnie zainteresował go specjalistyczny połów karpia. Ma nadzieje, że dzięki członkostwu w klubie, pozna jak najwięcej tajników tego odłamu wędkarstwa i będzie holował, coraz to większe okazy tej wspaniałej ryby.

Tomasz Frankowski

Tak nie pomyłka! Członkiem naszego klubu został Tomasz Frankowski. Co prawda nie grywa zawodowo w piłkę, ale ma inną, równie pochłaniającą pasję - wędkarstwo. Bagaż doświadczenia, zyskany dzięki stosowaniu niemal wszystkich metod połowu jednak mu nie wystarczył. W centrum swej wędkarskiej uwagi postawił karpia. Dlaczego? Na to pytanie są różne odpowiedzi. Jego akurat zaraził przyjaciel. Od tamtej pory, kilka dni po zakończeniu sezonu, odlicza już dni do początku następnego.  

 


NAPISAL
Dodane przez: Cinek

Copyright 2008 (CTL). Site Designed by Wisnia


: Linki :

KarpMAX

Carp Team Ostrów Wlkp.

Tarnowski Klub Karpiowy

Wind Carp Team

Śląski Team Karpiowy

BTS Carp Club

 : Sponsorzy: